• Uus õppeaasta!

Meil on rõõm teatada, et muusikastuudio ja kunstiringi õpilaste hulk kasvas märkimisväärselt, kokku on meie tunniplaanides kirjas 73 last. Sellel õppeaastal on meil ka kolm uut õpetajat, Merli Mäevälja ja Heili Kivi juhendavad mudilaste mänguringi, väiksemaid soliste juhendab Evelyn Reintam. Kunstilise juhi kohustusi täidab Erki Sepp.

Nagu ikka, ootavad ees mitmed vabariiklikud vokaalkonkursid - Lauluragin, Jõulutäht, Solistica jne.

Kaks korda õppeaasta jooksul toimuvad ka mudilaste, solistide ja erinevate instrumentide koolikontserdid,
              näitused, Muusikastuudio jõulukontsert, Eesti Vabariigi sünnipäevakontsert ja kevadpiknik.

Ilusat õppeaastat soovides,
              Suure-Jaani Muusikastuudio pere

Maie Kivisild - "Fantaasia maailm"- akvarell

• Uute õpilaste vastuvõtt!

Suure-Jaani Muusikastuudio uute õpilaste vastuvõtt toimub 12. ja 13. septembril kell 16.00-18.00
              muusikastuudio ruumides (Lembitu pst.42).
              Tulla võib endale sobival päeval, arvestame võimalusega, et üks aeg ei pruugi kõigile sobida.

Muusikastuudios on sarnaselt eelmisele õppeaastale võimalik õppida laulmist, klaverit, kitarri, trumme ja flööti.
              Sellest õppeaastast saame vastu võtta ka viiuliõpilasi, lisaks on võimalik õppida lõõtspilli ja orelit, väiksemad kitarrihuvilised saavad vajadusel õppida ka ukulelet.

Viiuliõpesse on esialgu planeeritud 4-5 tundi nädalas, lõõtspilli õpe toimub koostöös Taevere lõõtsaklubiga, oreliõppeks muretsesime suvel õppeoreli, mis võimaldab tunde läbi viia muusikastuudio ruumides.

Lisaks eelpool nimetatud erialaladele jätkab ka mudilaste lauluring, mis on mõeldud lastele vanuses 3.-7. aastat.
              Samuti jätkab meie kunstiring, kuhu on oodatud kõik joonistamis- ja maalimishuvilised.

Laulmise- ja pillierialal õppijad osalevad ka solfedzotundides, lisaainena on võimalik õppida ka muusikalugu.

Vastuvõtule eelregistreerimiseks palume saata e-kiri aadressile kart.kaljaspolik@gmail.com
              Täpsema info saamiseks võib ka helistada 55611982 - Kärt või 53734864 - Erki
              Vastuvõtuks palume lauljatel ette valmistada üks vabalt valitud ilma saateta laul, pilliõppesse soovijaid ootavad ees aga mõned lihtsamad üldmusikaalsed katsed.

Kohtumiseni muusikastuudios!

Tervitades, Erki ja Kärt

• Merli ja Heili mudilaste laulu-ja mänguring!

"Merli ja Heili mudilaste laulu-ja mänguring" ootab uuel õppeaastal muusikahuvilisi mudilasi!

Käesoleval õppeaastal hakkab muusikastuudio mudilaste laulu- ja mänguringi vedama rõõmus ja hakkaja koolimuusikutest tudengitandem Viljandi Kultuuriakadeemiast: meie muusikstuudio vilistlane Merli Mäevälja ja tema kursuseõde Heili Kivi.

Mudilaste ringid toimuvad kahes vanusegrupis: • 3-4 aastased• 5-6 aastased ja 7 aastased koolieelikud.

Uute õpilaste vastuvõtt toimub 12. ja 13. septembril kell 16.00-18.00Kohtumiseni!

• Projekt "Sünnipaik"

29.augustil töötas Põhja-Sakala vallas projekti "Sünnipaik" meeskond - Peeter Volkonski (projekti idee autor ja eestvedaja), Andres Keil (operaator), Ülle Konovalov (grimmeerija). Heliloojate Kappide majamuuseumis mängisid klaverit Nora Kraner ja tema õpetaja Teele Tali.

Põhja-Sakala vallast on projekti valitud 10 suurkuju:
              Ado Johanson, Artur Ekbaum, Jaan Adamson, Jaan Rahumaa, Johann Köler, Mart Saar, Oskar Loorits, Villem Reimann, Villem Kapp ja Roman Toi.

Peeter Volkonski kaardistab koos Eesti Rahva Muuseumiga suurkujude sünnikohti. Kolme aasta pärast valmib virtuaalne kaart Eesti suurmeeste sünnikohtadega. Siht on kaardistada vähemalt kolmsada mälestuskivi või -plaadiga tähistatud sünnipaika. Luuakse digitaalne andmekogu, mis on avalikult veebis kättesaadav. Lisaks filmitakse iga suurkuju sünnikohal tema loomingut või saavutusi iseloomustav 30–40-sekundiline videoklipp. Klippides esineva kohalikud kooliõpilased. Klippidest valmib e-ERMis suurkujude virtuaalnäitus. Igas paigas leitakse koht, mis varustatakse QR-koodiga, et ka kohapeale sattudes oleks võimalik seda klippi vaadata.
              Tekst ja foto: LEILI KUUSK